Niečo málo o našom divadle...

Divadlo Príbeh vzniklo v roku 2010 v Žiline. Prvotným zámerom divadla bola tvorba pre deti a mládež.
Počiatok divadla bol o dvoch hercoch. Postupne sa divadlo profesionalizovalo, do roka sme nastúpili, už ako profesionálne divadlo, na slovenskú divadelnú scénu. Divadlo je počas celej sezóny putovné. Odohráme viac organizovaných predstavení. Popri tom vystupujeme aj na rôznych podujatiach.

Náš “domovský“ prístav je neďaleko Žiliny, v obci Belá, v KD, kde máme zakaždým možnosť naskúšať nové inscenácie. Každú sezónu sa snažíme priniesť divákom nové predstavenia. Divadlo sa postupne rozširuje o nových členov. Prichádzajú nielen noví herci, ale aj manažéri. Postupom času sa vytvára stabilný divadelný súbor, s ktorým by sme sa neskôr chceli viac zamerať aj na dospelého diváka.

4000 predstavení,10 rokov,3 štáty,cca 425 000 divákov,20 inscenácii

 

 

Alžbeta Cingelová- herečka

Študovala na Akadémii dramatických umení v BB. Účinkovala v študentských predstaveniach, ktoré sa hrávali na území Slovenskej republiky, ale taktiež aj v zahraničí - Srbsko, Česka republika. Taktiež účinkovala v monodráme a krátkych študentských filmoch. Popri divade vedie dramatický krúžok.

Miroslava Sedláková - herečka

Od detstva sa venuje tancu, aj divadlu. Pôsobila v divadelných amatérskych aj profesionálnych zoskupeniach. Po roku štúdia herectva presedlala na vedecký smer, z ktorého plynule prešla k štúdiu umeleckej terapie. S láskou sa venuje divadlu, aj vyučovaniu tanca tých najmenších...