AKTUÁLNE

Talentíno a jeho zázračne nástroje

je príbeh dievčatka Valentíny, ktorá sa chce stať úspešnou speváčkou. V novinách nájde inzerát Talentína  (učiteľa hudby a slávneho skladateľa dirigenta), ktorý vyučuje hodiny hudby. Valentína sa počas hodín spevu neučí nielen spev, ale všetko čo je hudba. Naučí sa držať rytmus, rozpozná zlaď i zvuky jednotlivých hudobných nástrojov. Všetky hudobne nástroje sú postupne pridávane počas jednotlivých známych ľudových pesničiek, ktoré poznajú aj samotné deti. Na záver vznikne celý orchester a Valentína má svoj prvý verejný koncert pred ozajstným publikom. Ako sa jej podarí odspievať svoj prvý verejný koncert sa môžete sami presvedčiť.    

Kocúr v čižmách - pripravujeme...

je príbeh na motívy klasickej rozprávky. Jurko hlavný hrdina je jednoduchý mládenec, ktorý zdedil kocúra Bonifáca, i keď nie je z toho na začiatku moc nadšený,  časom sa mu všetko v dobrom zúročí. A milo sa mu Bonifác odvďačí. Rozprávke vystupujú viaceré postavy, ako predavačka, ktorá Bonifácovi čo to prezradí o kráľovstve. Kráľ, ktorý si už moc toho nepamätá a jediné jeho potešenie sú pečené prepelice, s ktorými rád pomôže kráľovi práve Bonifác. Ale nielen stým Kráľovstvo sa po týka. Ale s omnoho väčším problémom, ako malým počtom prepelíc v kráľovstve. A to je zlý čarodej, ktorý si vyhliadol ušľachtilú princeznú. Ako to celé dopadne? Si môžete pozrieť aj vy.  

 

                                                                                                                

ARCHÍV

Červená čiapočka trochu inak..        

Naša Čiapočka, bývala s mamičkou v utešenom domčeku na okraji hustého lesa. Jedného dňa napiekla Čiapočkina mamička chutný, voňavý koláč, navarila čaj s medom a povedala svojej dcérke ;“Zober si tento košíček a zanesieš ho na druhý koniec lesa starej mame. Vraj sa necíti dobre a musela si ľahnúť do postele. A nie aby si šla skratkou cez les, choď radšej naokolo..