Niečo málo o našom divadle...

Divadlo Príbeh vzniklo v roku 2010 v Žiline. Prvotným zámerom divadla bola tvorba pre deti a mládež.
Počiatok divadla bol o dvoch hercoch. Postupne sa divadlo profesionalizovalo, do roka sme nastúpili, už ako profesionálne divadlo, na slovenskú divadelnú scénu. Divadlo je počas celej sezóny putovné. Odohráme viac organizovaných predstavení. Popri tom vystupujeme aj na rôznych podujatiach.

Náš “domovský“ prístav je neďaleko Žiliny, v obci Belá, v KD, kde máme zakaždým možnosť naskúšať nové inscenácie. Každú sezónu sa snažíme priniesť divákom nové predstavenia. Divadlo sa postupne rozširuje o nových členov. Prichádzajú nielen noví herci, ale aj manažéri. Postupom času sa vytvára stabilný divadelný súbor, s ktorým by sme sa neskôr chceli viac zamerať aj na dospelého diváka.

4000 predstavení,10 rokov,3 štáty,cca 425 000 divákov,20 inscenácii

Ján Šulek- riaditeľ a herec

V divadle pôsobí ako: autor rôznych inscenácií, režisér, dramaturg, herec. Pred tým vystupoval aj ako herec v iných divadlách. Divadlu sa venuje odsvojich 19 rokov, neskôr sa zamestnal v Bábkovom divadle Žilina. Od tých čias bol, s malými prestávkami, stále spojený s divadelným prostredím. Medzitým natočil zopár krátkychfilmov, v ktorých účinkoval. Niektoré z nich boli úspešné aj na súťažiach v zahraničí.